Prezydent Miasta Stalowej Woli
Sekretarz Miasta Stalowej Woli
Skarbnik Miasta Stalowej Woli
Urząd Miasta Stalowej Woli
ul. Wolności 7
37-450 Stalowa Wola
Sekretariat:
tel.: +48 15 643 35 66
+48 158479324
fax: +48 15 643 34 12
um@stalowawola.pl
Poniedziałek: 7:30-15:30
Wtorek: 7:30-15:30
Środa: 7:30-15:30
Czwartek: 7:30-15:30
Piątek: 7:30-15:30
Biuro Obsługi Klienta w Rozwadowie
ul. Dąbrowskiego 15
37-450 Stalowa Wola
Sekretariat:
tel.: +48 15 819 46 07 umrozwadow@stalowawola.pl
Poniedziałek, środa-piątek: 7:30-15:30
Wtorek: 10:00-18:00
Biuro Paszportowe
ul. Dąbrowskiego 15
37-450 Stalowa Wola - Rozwadów
Sekretariat:
tel.: +48 15 819 46 06
Poniedziałek, środa: 9:00 – 15:15
Wtorek: 10:00-17:45
Czwartek, piątek: 8:00-15:15
Stanisław Sobieraj
Agata Krzek
Jerzy Augustyn
Mariusz Bajek
Leszek Brzeziński
Renata Butryn
Maria Chojnacka
Łukasz Durek
Joanna Grobel-Proszowska
Ilona Kaczmarek
Andrzej Kochan
Elżbieta Kulpa
Paweł Madej
Lucjan Małek
Damian Marczak
Paulina Miśko
Karolina Paleń
Dariusz Przytuła
Piotr Rut
Jan Sibiga
Andrzej Szymonik
Łukasz Warchoł
Franciszek Zaborowski
podjęte uchwały
interpelacji
zapytania zgłoszone
do Prezydenta Miasta
Dnia 30 grudnia 2021 r. na mocy zarządzenia Nr 300/2021 Prezydenta Miasta Stalowej Woli ogłoszony został skład osobowy Miejskiej Rady Seniorów w Stalowej Woli II kadencji. Przewodniczący, Wiceprzewodniczący oraz Sekretarz Miejskiej Rady Seniorów wybrani zostali na I sesji Rady, która odbyła się 25 stycznia 2022 r.
Józef Górniak
Krystyna Prędka
Krystyna Mierzwa
Jolanta Baran
Krystyna Dec
Jerzy Gleń
Joanna Grobel-Proszowska
Jan Józef Jurecki
Krzysztof Mazur
Jan Sibiga
Henryk Sierant
Władysława Standzoń
Kazimiera Szelest
Krystyna Teper
Grażyna Wiech
Jan Wiśniowski
Stanisława Wolanin
Anna Wysokińska
Krystyna Zaborowska
14 listopada 2023 r. 23 przedstawicieli stalowowolskiej młodzieży rozpoczęło swoją działalność samorządową. Młodzieżowa Rada Miejska w Stalowej Woli ma mieć charakter konsultacyjny, doradczy i inicjatywny. Będzie działała w celu wspierania i upowszechniania idei samorządowej wśród stalowowolskiej młodzieży, na rzecz poszerzenia udziału młodzieży w życiu społecznym miasta oraz integracji i współpracy środowisk młodzieżowych. Jej kadencja będzie trwać 2 lata.
Mikołaj Różański,
Oliwia Majka,
Stanisław Krasowski
Jakub Górak
Milena Piech
Franciszek Obuchowski
Miłosz Wosk
Marcel Maślanka
Oliwia Zębala
Lena Dębowska.
Gracjan Ziętala
Gabriela Giżka
Miłosz Nadbereżny
Jadwiga Janik
Wiktoria El Kazzaz
Dawid Krawczyk
Aleksander Markowski
Amelia Pazdan
Mikołaj Latawiec
Alexander Karapetyan
Bartosz Józefiak
Daniel Rębisz
Konkurs „Podkarpacki Samorządowiec, przyjaciel Seniorów”, skierowany był do Lokalnych Rad Seniorów z terenu województwa podkarpackiego, które współpracując z organizacjami senioralnymi w obrębie danego samorządu, dostrzegają, cenią i rekomendują aktywność samorządowca przyjaciela Seniorów. Inicjatywa honoruje tych samorządowców, którzy jako liderzy podjęli skuteczne działania z zakresu wsparcia i pomocy seniorom, które przynoszą istotne, wymierne i trwałe efekty dla społeczności osób starszych w samorządzie, którzy poprzez swoje działania, inicjatywy, jednoczą pokolenia społeczności lokalnej, pamiętają o wieloletnim poświeceniu seniorów dla społeczności lokalnej, inicjują dialog, chętnie wysłuchują i realizują propozycje seniorów.
11 i 12 października 2023 r. w Katowicach podczas XXI Samorządowego Forum Kapitału i Finansów Lucjusz Nadbereżny Prezydent Miasta Stalowej Woli wraz ze Skarbnikiem Miasta Michałem Buwajem, odebrali dwie prestiżowe nagrody dla Miasta Stalowej Woli. Pierwszą z nich było 3. miejsce w Polsce wśród miast powiatowych za “Sukces kadencji 2018-2023″.
Druga otrzymana nagroda to 2. miejsce w Polsce wśród miast powiatowych za „Sukces Finansowy Kadencji 2018-2023”.
Podczas przyznawania nagród jury brało pod uwagę m.in. dynamikę budżetu, rozwój samorządu, wskaźniki ekonomiczne, gospodarcze i inwestycyjne miasta, pozyskiwanie środków zewnętrznych, wskaźniki społeczne i edukacyjne oraz redukcję zadłużenia.
“Realizujemy największe budżety inwestycyjne, jednocześnie od dwóch lat nie wzięliśmy ani 1 zł nowego kredytu i spłaciliśmy ponad 60 mln zł starych zobowiązań. To wszystko bez podnoszenia opłaty za śmieci (13 zł/mieszkaniec), cen wody i ścieków oraz biletów komunikacji miejskiej. Działamy ze stalową wolą do rozwoju bez zadłużania miasta. Podziękowania i gratulacje dla Skarbnika Miasta Michała Buwaja oraz wszystkich pracujących na ten sukces finansowy Stalowej Woli” – zaznaczył podczas obierania nagród Lucjusz Nadbereżny Prezydent Miasta Stalowej Woli.
Stalowa Wola zajęła 1. miejsce w kategorii „gminy miejskie” oraz 1. miejsce w podkategorii „udział dochodów własnych w środkach ogółem” w rankingu „Złota Setka Gmin Podkarpacia”.
Ranking „Złota Setka Gmin Podkarpacia”, to zestawienie porównujące działania podejmowane przez samorządy miejskie, miejsko-wiejskie oraz wiejskie. Wszystkie dane są starannie opracowane na podstawie wskaźników za poprzedni rok.
Podczas oceniania podkarpackich gmin jury brało pod uwagę czynniki takie jak: dochody własne na jednego mieszkańca, wydatki ogółem na jednego mieszkańca, wydatki inwestycyjne na jednego mieszkańca, udział dochodów własnych w dochodach ogółem, udział wydatków inwestycyjnych w wydatkach ogółem, udział liczby pracujących w ogólnej liczbie mieszkańców, saldo: dochody ogółem oraz saldo: wydatki ogółem na jednego mieszkańca. „Ranking aktywnych gmin” opracował dr Krzysztof Kaszuba i zespół z Małopolskiego Instytutu Gospodarczego oraz Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego przy współpracy kapituły Nowin.
Coroczna „Złota Setka Gmin Podkarpacia” prezentowana jest od 2008 roku i odzwierciedla aktywność samorządowców z naszego regionu.
Konkurs „Podkarpacki Samorządowiec, przyjaciel Seniorów”, skierowany był do Lokalnych Rad Seniorów z terenu województwa podkarpackiego, które współpracując z organizacjami senioralnymi w obrębie danego samorządu, dostrzegają, cenią i rekomendują aktywność samorządowca przyjaciela Seniorów. Inicjatywa honoruje tych samorządowców, którzy jako liderzy podjęli skuteczne działania z zakresu wsparcia i pomocy seniorom, które przynoszą istotne, wymierne i trwałe efekty dla społeczności osób starszych w samorządzie, którzy poprzez swoje działania, inicjatywy, jednoczą pokolenia społeczności lokalnej, pamiętają o wieloletnim poświeceniu seniorów dla społeczności lokalnej, inicjują dialog, chętnie wysłuchują i realizują propozycje seniorów.
Stalowa Wola zajęła 1. miejsce w Polsce w rankingu Serwisu Samorządowego PAP „Gmina dobra do życia” w kategorii „Gminy z siedzibą powiatu”.
Ranking został opracowany na podstawie 63 wskaźników pokazujących jakość życia we wszystkich 2477 gminach w Polsce. Zbadano m.in. dostępność zieleni, walory estetyczne krajobrazu oraz zanieczyszczenie środowiska. Autorzy raportu przyjrzeli się też budżetom gmin, w tym wydatkom inwestycyjnym oraz jakości dróg, sieci wodociągów i kanalizacji. W określaniu jakości życia wzięto też pod uwagę poziom edukacji, liczbę żłobków i przedszkoli, a nawet zasoby bibliotek.
Wszystkie wskaźniki po przeliczeniu dały Wskaźnik Jakości Życia, a jego wartość stała się podstawą lokaty w rankingu – im wyższa, tym wyższe miejsce. Ranking został opracowany we współpracy z prof. dr. hab. Przemysławem Śleszyńskim z Instytutu Geografii i Przestrzennego Zagospodarowania Polskiej Akademii Nauk.
Miasto Stalowa Wola posiada najlepsze grunty pod inwestycje w województwie podkarpackim. To nie tylko pusty slogan, a rzeczywistość potwierdzona główną nagrodą w X Ogólnopolskim Konkursie „Grunt na medal” 2023. Stalowa Wola została wyróżniona za teren inwestycyjny Strategicznego Parku Inwestycyjnego Euro-Park Stalowa Wola.
Celem ogólnopolskiego konkursu „Grunt na medal” jest wyróżnienie najlepszych terenów inwestycyjnych w poszczególnych województwach. Jego organizatorem jest Polska Agencja Inwestycji i Handlu, działająca we współpracy z Marszałkami Województw oraz Regionalnymi Centrami Obsługi Inwestora. Uczestnikami konkursu mogli być wyłącznie starostowie powiatów, prezydenci miast, burmistrzowie i wójtowie gmin. Zgłaszane przez nich tereny musiały być niezabudowane (tzw. greenfield), o powierzchni nie mniejszej niż 2 ha, przeznaczone pod inwestycje przemysłowe. Konkurs pod patronatem Ministerstwa Rozwoju i Technologii organizowany jest co dwa lata od 2005 roku. W tym roku odbywał się już po raz dziesiąty.
19 października 2023 r. wręczono nagrody w XII edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Gmina Przyjazna Rowerzystom w ocenie turystów kolarzy” zorganizowanego przez Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze. Miasto Stalowa Wola zdobyło pierwsze miejsce w kategorii od 40 000 do 100 000 mieszkańców.
Konkurs ma na celu uhonorowanie gmin, które w swoich działaniach uwzględniają potrzeby rowerzystów i promują aktywny wypoczynek na rowerach, tworzą infrastrukturę rowerową, inicjują lub wspierają organizowanie imprez rowerowych, wydają mapy i przewodniki rowerowe.
Zgodnie z regulaminem Konkursu w 2023 roku odbyły się dwa etapy przedsięwzięcia. Pierwszy polegał na zgłoszeniu przez turystów kolarzy gmin, które ich zdaniem zasługują na certyfikat Gminy Przyjaznej Rowerzystom. W tym roku zostało zgłoszonych 79 Gmin. Drugi etap polegał na przesłaniu materiałów oraz sprawozdania z nowo stworzonej infrastruktury rowerowej, organizowanych rajdów, eventów. Dodatkowo gminy przesłały swoje materiały promocyjne (mapy, foldery, przewodniki).